Ömer Lütfi ÖZENÇ

1959 Kurşunlu Çal Mahallesi doğumludur. Lakabı “Ebenin Omar” olan Ömer Lütfi Özenç’in ve Hamdi Karaman’ın torunu, Necmettin Özenç ve Gürcü Özenç’in oğludur.
İlkokul 1.sınıfa Ankara’da başladıktan sonra Kurşunlu’ya gelerek 2, 3 ve 4. Sınıfları Refik Saydam İlkokulunda, 5 sınıfı Tevfik Fikret İlkokulunda okudu,
Ortaokul 1 ve 2. Sınıfı Çankırı Merkez Ortaokulunda, 3. Sınıfı Kurşunlu Lisesi Orta kısımda okudu ve 1974 yılında yatılı okul sınavını kazanarak Ankara’ya gitti.
1977 yılında Ankara Maliye Okulunu,
1983 yılında Gazi Üniversitesini bitirdi.
Ankara Maliye Okulunu bitirdikten sonar mecburi hizmeti olduğu için 1977 yılında Kurşunlu Malmüdürlüğünde devlet memuriyetine başladı ve sırasıyla; Kurşunlu, Ankara, Tokat, Afyon, tekrar Ankara ve İstanbul'da Maliye teşkilatının çeşitli kademelerinde Vergi Memuru, Vergi Denetmeni, Vergi Dairesi Müdürü ve Vergi Müfettişi ünvanlarında görev yaptı.
Devlet Memuriyetinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ile ilişkisini hiçbir zaman kesmedi.
12 eylül 1980 tarihine kadar Kurşunlu Ülkü Ocağı Başkanlığı,
Vergi Denetmenleri Derneği Tokat ve Afyon il temsilciliği,
GİMDER (Vergi Dairesi Müdürleri ve Müdür Yardımcılarının üyesi olduğu dernektir) kurucu üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı ve İstanbul Şubesi Başkanlığı yaptı.
İstanbul’da ve Ankara’da bulunan Kurşunlu Dernekler Birliklerinin kuruluşunda önderlik ederek bizzat çalıştı.
1998-2007 tarihleri arasında bizzat yaptığı çalışmalar sonucunda 2007 yılında kurulan İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonunun (ÇANDEF) Kurucu Başkanlığını yaptı.
1977 yılında Kurşunlu Malmüdürlüğünde başladığı ve 38 yıl çalıştığı devlet memuriyeti görevinden 2015 yılında emekli oldu.

Emeklilikten sonra, İstanbul’da Bağımsız denetim faaliyeti yürütmekte olan, CTS Kurumsal Çözüm ve Bağımsız Denetim Anonim Şirketinde yönetim kurulu başkanı olarak özel sektörde Smmm, Bağımsız Denetçi ünvanları ile iş hayatına başladı ve Şişli Belediye Başkan Yardımcısı görevine başlayınca şirket ortaklığından ayrıldı.

Evli, 2 çocuk babası ve 2 torun dedesidir.
27. Dönem İYİ Parti İstanbul milletvekili adayı oldu.

Bir yorum

Bir cevap yazın